تجهیزات آزمایشگاهی: آزمایشگاه تحقیقاتی آنالیز مواد

کوره باکس آزمایشگاهی

کوره باکس آزمایشگاهی Model: F2L 1500

ژنراتور آلتراسونیک

ژنراتور التراسونیک دستگاهی که انرژی الکتریکی را برای قدرت فرستنده های اولتراسونیک فراهم می کند، به عنوان ژنراتور اولتراسونیک شناخته می شود. اساسا ژنراتور اولتراسونیک انرژی الکتریکی را که از خط برق به انرژی الکتریکی دریافت می کند، با فرکانس، ولتاژ و نیروی قدرت مناسب به قدرت یا "درایو" مبدل های اولتراسونیک تبدیل می کند.

هود آزمایشگاهی

هود آزمایشگاهی برای کنترل کردن ذرات موجود در هوا از یکی از تجهیزات آزمایشگاهی به نام هود آزمایشگاهی یا Biological Safety Cabinet استفاده می شود. گزارشات و بررسی ها حاکی از آن است که فعالیت هایی مثل میکروب شناسی (یا کشت میکروب)، تهیه اسید و سانتریفیوژ باعث ایجاد و شکل گیری آئروسل یا ذرات معلق در هوا مانده شده که موجب مبتلا شدن پرسنل ها به بیماری می شود. کار هودهای ایمنی زیستی جداسازی این ذرات از هوا است.

هموژنایزر التراسونیک 1200 وات

هموژنایزر التراسونیک 1200 وات

همزن مغناطیسی حرارتی

همزن مغناطیسی(به انگلیسی: magnetic stirrer یاmagnetic mixer) یکی از ابزارهای آزمایشگاهی بوده که برای مخلوط کردن مایعات در آزمایشگاه از آن استفاده می‌شود.

ستاپ اندازه گیری تست فتوکاتالیستی

ستاپ اندازه گیری تست فتوکاتالیستی

سانتریفیوژ

سانتریفیوژ برای جدا کردن ذرات از محلول بر اساس وزن مخصوص، جدا کردن دو محلول از هم کاربرد دارد.

دستگاه اسپری پایلوریزیز

دستگاه اسپری برای ساخت و تهیه لایه های نازک و نانوساختارها در دمای بالا ساخته شده که پایداری و استحکام لایه نشانی آن نسبت به روش های فیزیکی در خلاء بیشتر است.

حمام مافوق صوت

حمام مافوق صوت دستگاه حمام تمیزکننده مافوق صوت که با نام های حمام شستشوی اولتراسونیک یا کلینر ازمایشگاهی هم شناخته می شود به منظور جرم گیری و شستشوی انواع قطعات بکار می­رود.

ترازوی آزمایشگاهی

ترازوی آزمایشگاهی را می‌توان بزرگ‌ترین دسته‌بندی در میان دسته‌بندی‌های ترازو دانست. گستردگی این دسته از ترازوها به دلیل دقت و حساسیت آنهاست که تمامی اعداد پیش از عدد 1 را شامل می‌شود و گستره بزرگی از ترازوها را می‌سازد. ترازو آزمایشگاهی ویژگی‌های مشخص و آشکاری دارد که می‌توان از آن طریق متوجه تفاوت میان این ترازوها با سایر ترازوهای دیجیتال شد. بارزترین ویژگی یک ترازوی دیجیتال محفظه یا درپوشی است که دورتادور سینی را احاطه کرده است. این قطعه برای جلوگیری از تاثیر هوای درجریان، بر وزن مواد گرمی تعبیه می‌شود تا خطایی در سنجش پیش نیاید. علاوه بر آن، قابلیت‌هایی چون زیرکشی و حساسیت‌های گرمی و ساختار ظریف آنها نیز نمایان‌کننده کارایی و استفاده و مشاغل به کارگیرنده‌شان است.

تجزیه وزن سنجی گرمایی

تجزیه وزن سنجی گرمایی Model: TGA-1

بن ماری

بن ماری یا حمام آب بن ماری یا حمام آب وسیله‌ای است که کاربرد گسترده‌‌ای در آزمایشگاه‌های مختلف شامل آزمایشگاه‌های موجود در مراکز تحقیقاتی، کلینیکی، آموزشی، صنایع غذایی و فاضلاب دارد.

اون

آون یا فور از «آون» یا «فور خشک کننده» در آزمایشگاه ها به منظور خشک کردن و استریل کردن ظروف شیشه ای و فلزی استفاده می‌شود.

کروماتوگرافی گازی به همراه متعلقات

کروماتوگرافی گازی یکی از روش های کروماتوگرافی است که برای بررسی و جداسازی مواد فرار بدون تجزیه شدن آن ها، بکار می رود. این سیستم دارای قسمت های منبع گازی حامل، سیستم تنظیم کننده مقدار گاز، محل تزریق نمونه، ستون کروماتوگرافی، کوره و سیستم تنظیم درجه حرارت محل تزریق، آشکار ساز و سیستم شناساگر می باشد.

اسپکترو فتومتر با آشکارساز آرایه ای

اسپکترو فتومتر با آشکارساز آرایه ای Model: photo nix AR 2017

چیلر آزمایشگاهی

چیلر آزمایشگاهی، دستگاهی است که گرما را از یک مایع با استفاده از یک چرخه ی خنک کنندگی جذب یا فشرده سازی بخار حذف می کند . این مایع را سپس می توان از میان یک تبادل گر حرارتی یا تجهیزاتی که نیاز است، به منظور خنک کردن هوا به گردش در آورد. به عنوان یک محصول فرعی لازم، عمل خنک کردن گرمای اتلافی به وجود می آورد که باید در محیط خارج شود، یا برای کارآمدی بیشتر، برای اهداف گرمایشی ریکاوری شود. مواردی که باید در زمان انتخاب چیلرها در نظر داشت شامل عملکرد، میزان کارآمدی، مراقبت و تاثیر محیط بر روی چرخه ی عمر محصول می شود.